fbpx
2114 videní

Spolupráca s náborovými pracovníkmi Robin pri hľadaní práce v zahraničí

2114 videní
Spolupráca s náborovými pracovníkmi Robin pri hľadaní práce v zahraničí

Chcete posunúť svoju kariéru na novú úroveň a preskúmať pracovné príležitosti v Holandsku?

Už nemusíte hľadať ďalej, pretože Robin je tu, aby bol vaším spoľahlivým partnerom na tejto vzrušujúcej ceste. 

Či už hľadáte profesionálny rast, kultúrne ponorenie alebo nový začiatok v novom dynamickom prostredí, náš komplexný sprievodca je navrhnutý tak, aby vám pomohol zorientovať sa na ceste k získaniu novej práce.

Vďaka našim odborným znalostiam a odhodlaniu dosiahnuť váš úspech vás prevedieme základnými krokmi a ponúkneme cenné poznatky, ktoré vám pomôžu nájsť vhodnú prácu v Holandsku.

Poďme sa do toho ponoriť!

Hľadanie práce v zahraničí v 4 krokoch

Hľadanie práce v zahraničí sme rozdelili do štyroch jednoduchých krokov, ktoré môžete pochopiť a dodržiavať od podania žiadosti až po usadenie sa!

Prvý krok: Registrácia na webovej stránke Robin

Pravdepodobne ste si už miliónkrát vytvorili profil pre rôzne platformy, ale chceme vám ukázať, ako vyzerá na našej webovej stránke. Bude to pre vás jednoduchšie, keď budete presne vedieť, čo môžete očakávať.

Začnime!

Začnite vytvorením svojho profilu

Najskôr musíte vyplniť svoje osobné údaje. Najdôležitejšími informáciami, ktoré musíte uviesť, je úroveň vašej znalosti angličtiny a či máte vodičský preukaz. Niektoré pracovné ponuky na našej webovej stránke vyžadujú, aby ste mali vodičský preukaz, a ak hľadáte prácu napríklad ako vodič C alebo CE, musíte uviesť, aký presne máte.

Počas celého procesu registrácie máte k dispozícii kontaktné údaje náborového manažéra a v prípade ťažkostí môžete požiadať o pomoc alebo ďalšie vysvetlenie.

práca s náborovými pracovníkmi

Image Source

Vyberte si pracovné oblasti

Teraz prichádza zábavná časť. Musíte si vybrať povolania, v ktorých chcete pracovať.

Na výber máte rôzne oblasti a povolania. Niektoré profesie si vyžadujú predchádzajúce skúsenosti a vy uvidíte, ktoré profesie ich vyžadujú a ktoré nie.

Neváhajte a vyberte si viacero profesií, aby ste zvýšili počet pracovných ponúk, ktoré dostanete od našich náborárov.

Dôležité upozornenie: Buďte úprimní, pokiaľ ide o vaše pracovné skúsenosti a zručnosti. 

Ak nemáte požadované skúsenosti, danú profesiu si nevyberajte. Potenciálni zamestnávatelia si prezrú váš životopis, aby zistili, či máte potrebnú kvalifikáciu.

Okrem toho mnohí z nich vykonávajú s uchádzačmi testy, aby sa uistili, že majú znalosti a zručnosti uvedené v životopise.

Ak chcete pracovať v zamestnaní, ktoré si vyžaduje predchádzajúce skúsenosti, ale momentálne vám chýbajú, zvážte absolvovanie kurzu alebo si nájdite prácu na niekoľko mesiacov vo svojej domovskej krajine.

Môžete si tiež hľadať nástupnú pozíciu; aj tie máme k dispozícii na našej webovej stránke.

práca s náborovými pracovníkmi

Image Source

Vyberte, kedy ste pripravení na presťahovanie

V ďalšom kroku si musíte vybrať časový rámec, kedy ste pripravení presťahovať sa.

Ak sa chcete zamestnať skôr, budete mať oveľa viac možností. Ak nie ste pripravení presťahovať sa v najbližších týždňoch, stále môžete podať žiadosť a čakať na ideálnu príležitosť, ale nevyužijete našu platformu najlepšie. Zamestnávatelia totiž často potrebujú ľudí, ktorí sa rýchlo presťahujú a začnú pracovať.

Poznať svoje ciele, plán a dôvody na presťahovanie a začatie práce v zahraničí je prvoradé, pretože to vytvára základ pre úspešnú a naplnenú cestu.

Ak pochopíte svoje ciele, či už ide o kariérny postup, osobný rast, kultúrny ponor alebo nové dobrodružstvo, môžete lepšie zosúladiť svoje rozhodnutia a kroky s tým, po čom skutočne túžite. 

Keď si stanovíte ciele a vytvoríte plány, bude jednoduchšie rozhodnúť sa, kedy chcete vycestovať a na ako dlho.

Po registrácii vám zavolá náborový pracovník. Náborový pracovník vám zavolá, aby s vami prediskutoval ďalšie kroky a zhromaždil všetky potrebné informácie pre vašu pracovnú ponuku.

Skontaktujete sa s náborovým pracovníkom 

Nezabudnite, že by ste si mali skontrolovať e-mail a aplikáciu WhatsApp, aby ste zistili, či sa vás náborový pracovník pokúsil kontaktovať a dohodnúť si s vami hovor.

Po telefonáte vám náborový pracovník pošle personalizované pracovné ponuky, ktoré si prezriete a vyberiete si tú, ktorá vyhovuje vašim cieľom a preferenciám.

Druhý krok: Prihláška

A teraz je čas na ďalšiu fázu.

Teraz, keď ste prijali ponuku, je čas nahrať dokumenty. Dbajte na to, aby ste pozorne sledovali každý krok a poskytli všetky požadované dokumenty.

Dôležité upozornenie: Ak nahrávate fotografie dokumentov, musia mať vysoké rozlíšenie a kvalitu. Uistite sa, že je všetko čitateľné, aby ste sa vyhli akýmkoľvek problémom.

Spolupráca s náborovými pracovníkmi

S náborovým pracovníkom preberiete podrobnosti o pracovnej ponuke a presťahovaní. Úlohou náborového pracovníka je podporovať vás na každom kroku, pomáhať vám pri príprave na pracovný pohovor a zabezpečiť, aby boli vaše dokumenty pripravené.

To, čím sa spoločnosť Robin odlišuje od ostatných personálnych agentúr, je jej oddanosť každému kandidátovi. Naším hlavným cieľom je pomôcť uchádzačom o zamestnanie nájsť vhodné pracovné pozície a dosiahnuť ich ciele v zahraničí.

Okrem toho každý kandidát spolupracuje s interným náborovým pracovníkom zo svojej krajiny, ktorý hovorí rovnakým jazykom, čo zlepšuje celkovú spoluprácu a porozumenie.

Pracovný pohovor

V závislosti od agentúry a spoločnosti môžu pracovné pohovory vyzerať trochu inak. Zvyčajne sa pohovory vedú telefonicky alebo prostredníctvom online platforiem, ako sú WhatsApp a Zoom.

Aj keď nemôžete očakávať, že náboroví pracovníci urobia všetko za vás, urobia všetko pre to, aby vám pomohli pripraviť sa na pohovor.

Pozrite si naše kanály siciálnych médií, kde môžete získať niekoľko skvelých tipov a rád potrebných pre náborový proces!

Veľa šťastia pri pohovore. Ak vás agentúra prijme, je čas zbaliť si kufre!

Tretí krok: Presťahovanie

Po prijatí pracovnej ponuky je vašou prvou úlohou zabezpečiť si cestu do novej krajiny zamestnania.

Je dôležité si uvedomiť, že ako uchádzač o zamestnanie budere zodpovedný za úhradu nákladov spojených s cestou 

Po príchode do cieľovej krajiny vám budú k dispozícii zástupcovia personálnych agentúr, ktorí vám pomôžu. Sú dobre oboznámení s miestnymi procesmi a zabezpečia, aby bol váš prechod čo najhladší.

Pred cestou podpíšete predbežnú zmluvu a môžete si byť istí, že vaša pracovná pozícia a ubytovanie budú vopred dohodnuté a pripravené na váš príchod. Po príchode fyzicky podpíšete pracovnú zmluvu v kancelárii agentúry.

Presťahovanie do zahraničia za prácou je transformačná skúsenosť, ktorá otvára dvere osobnému a profesionálnemu rastu. Využite príležitosť ponoriť sa do novej kultúry, rozšíriť si obzory a získať cenné zručnosti, ktoré obohatia vašu kariérnu cestu.

Pamätajte, že hoci si počiatočné prípravy môžu vyžadovať určité úsilie a prostriedky, dlhodobé výhody práce a života v zahraničí sú nevyčísliteľné. Pripravte sa teda na dobrodružstvo, ktoré vám zmení život, a začnite ďalšiu kapitolu svojej kariéry!

práca s náborovými pracovníkmi

Image Source

Štvrtý krok: Usadenie sa

Po príchode do novej krajiny a nástupe na nové pracovisko sa začína proces usadzovania.

Táto fáza zabezpečuje hladké začlenenie do nového prostredia a pracovnej kultúry.

V závislosti od spoločnosti môžete absolvovať niekoľkodňové školenie alebo hodnotenie zručností, aby ste sa oboznámili s úlohou a očakávaniami. Využite tieto príležitosti ako šancu učiť sa a rásť a neváhajte klásť otázky a žiadať vysvetlenia.

Zástupca spoločnosti bude počas tohto obdobia vaším cenným sprievodcom, ktorý vám ukáže pracovisko a predstaví vás novým kolegom.

Budovanie vzťahov s členmi tímu je veľmi dôležité, pretože vám môžu poskytnúť cenné poznatky a podporu počas celej vašej cesty. Buďte otvorení a prístupní a preukážte pozitívny prístup a ochotu prispôsobiť sa.

Usadiť sa v novej krajine môže byť vzrušujúce a zároveň náročné, preto je dôležité zachovať si pozitívne myslenie.

Ďalšie veci, ktoré môžete urobiť, aby ste si zvykli na nové prostredie

Spoznajte miestnu kultúru, ochutnajte tradičnú kuchyňu a preskúmajte okolie, aby ste zo svojej medzinárodnej skúsenosti vyťažili čo najviac. Buďte trpezliví, keď sa budete prispôsobovať novému prostrediu, pretože môže trvať určitý čas, kým sa budete cítiť úplne v pohode.

Zostaňte v kontakte s priateľmi a rodinou doma, ale snažte sa nadviazať aj nové kontakty na mieste. Zapojte sa do spoločenských klubov, komunitných podujatí alebo jazykových kurzov, aby ste spoznali nových ľudí a rozšírili svoj sociálny okruh.

Nakoniec nezabudnite, že adaptácia na nové pracovné prostredie a život v zahraničí je proces a je v poriadku, ak sa na tejto ceste stretnete s určitými neistotami.

Vyhľadajte podporu u svojho zamestnávateľa, zástupcov agentúry a kolegov expatov, ktorí si prešli podobnými skúsenosťami. Robin vám pomôže postarať sa o celý náborový proces od momentu podania žiadosti až po nástup do práce, ale aj potom sú vám k dispozícii naši personalisti.

Pokiaľ ide o všetko ostatné mimo práce, zostať pozitívny, otvorený a aktívny je najlepší spôsob, ako prekonať výzvy.

Možno vás tiež zaujíma…

Ako sa organizuje cesta do Holandska a kto ju platí?

Robin ponúka všetkým klientom bezplatné služby hľadania práce a bydliska. Je dôležité poznamenať, že hoci sú tieto služby bezplatné, jednotlivci sú zodpovední za organizáciu a úhradu svojich cestovných nákladov z domovskej krajiny do Holandska.

Po prijatí pracovnej ponuky a odoslaní žiadosti holandskej agentúre vám náš tím poradí pri výbere najlepšieho spôsobu dopravy do cieľovej destinácie. V tomto procese ponúkame cennú pomoc.

Či už ide o lietadlo, autobus alebo súkromnú dopravu, spoločnosť Robin sa zaväzuje pomôcť vám pri výbere najvhodnejšieho a najefektívnejšieho spôsobu cestovania.

Kto platí za ubytovanie v Holandsku?

Naši vážení partneri ubytovávajú osoby, ktoré s nimi podpísali zmluvu o umiestnení. Je však potrebné mať na pamäti, že rovnako ako vo vašej domovskej krajine, aj tu sú náklady na ubytovanie na vašu zodpovednosť.

Aj keď ubytovanie sprostredkúva renomovaná holandská agentúra, nie je bezplatné. V rámci dohody sa z vášho platu strháva približne 100 EUR týždenne na pokrytie nákladov na ubytovanie. Náklady na ubytovanie závisia od agentúry a lokality, ale presné informácie budete mať k dispozícii pred presťahovaním.

Je tiež nevyhnutné pripraviť sa na spoločné ubytovanie, kde môžete zdieľať obytný priestor a izbu s inými zamestnancami pracujúcimi pre tú istú spoločnosť.

Nezabudnite, že jednolôžkové izby nemusia byť k dispozícii, takže sa budete musieť deliť o priestor s inými zahraničnými pracovníkmi. Je veľmi dôležité uvedomiť si, že poskytovatelia ubytovania majú prísne pravidlá, podľa ktorých je zakázané, aby si hostia na pozemok priniesli svojich domácich miláčikov.

V prípade, že poskytnuté ubytovanie nespĺňa vaše preferencie alebo očakávania, máte možnosť samostatne preskúmať alternatívne možnosti ubytovania v blízkosti vášho pracoviska. To vám umožní nájsť si ubytovanie, ktoré bude viac zodpovedať vašim individuálnym preferenciám a požiadavkám.

Náš tím je vám aj naďalej k dispozícii, aby vám poskytol poradenstvo a podporu počas celého tohto procesu a zabezpečil, že váš pobyt v Holandsku bude pohodlný a bude prispievať k úspešnej pracovnej skúsenosti.

Aký plat môžem očakávať pri práci v Holandsku?

Plat, ktorý môťete očakávať pri práci v Holandsku sa líši v závislosti od faktorov, ako je vaša profesia, úroveň skúseností, odvetvie a konkrétna spoločnosť, do ktorej nastúpite.

Holandsko je známe svojimi konkurencieschopnými mzdami a prísnymi pracovnými zákonmi, ktoré uprednostňujú spravodlivé odmeňovanie zamestnancov.

V priemere sú platy v Holandsku často vyššie ako európsky priemer.

Ako uchádzač o zamestnanie je nevyhnutné vykonať dôkladný prieskum a zvážiť konkrétne podmienky na trhu práce vo vašom odbore. Môžete využívať online zdroje, vykonávať prieskumy platov a konzultovať s personálnymi agentúrami, aby ste lepšie pochopili platové rozpätie pre vašu požadovanú pozíciu.

Rozmanité pracovné príležitosti v Robine sú určené predovšetkým pre osoby, ktoré hľadajú pracovné pozície v skladoch, poľnohospodárstve a továrňach. Je pozoruhodné, že mnohé z týchto pozícií nevyžadujú špecifické predchádzajúce skúsenosti alebo vzdelanie.

Naši partneri poskytujú svojim zamestnancom konkurencieschopnú mieru odmeňovania. Pri odpracovaní štandardného 40-hodinového pracovného týždňa sa predpokladá, že váš mesačný plat pred zdanením sa bude pohybovať od 1 600 do 1 700 EUR.

Koľko môžem mesačne ušetriť?

Pri výpočte čistej mzdy po zdanení a zrážkach je nevyhnutné zohľadniť rôzne faktory, ktoré ovplyvnia výšku vášho príjmu.

V Holandsku je povinné mať  verejné zdravotné poistenie a holandská agentúra za toto poistenie odvádza približne 90 EUR mesačne. Okrem toho vám bude účtovaná daň z príjmu na základe vášho mesačného zárobku, ktorá sa zvyčajne pohybuje od 14 % do 17 % pri príjme od 1 600 do 1 700 EUR. Do úvahy prichádzajú aj náklady na ubytovanie, pričom agentúra vám z vášho platu odpočíta približne 100 EUR týždenne.

Po zohľadnení týchto zrážok bude váš odhadovaný čistý plat približne 1 100 EUR.  

Je veľmi dôležité poznať tieto finančné aspekty, aby ste pochopili svoj zárobok a podľa toho si naplánovali rozpočet. Znalosť vášho čistého platu vám umožní prijímať informované rozhodnutia o vašich financiách a zabezpečí vám hladší prechod do novej práce a života v Holandsku.

Koľko peňazí si mám vziať so sebou na cestu do Holandska?

Pred cestou do Holandska sa odporúča mať so sebou aspoň 350 EUR.

Toto opatrenie vám zabezpečí dostatok finančných prostriedkov na pokrytie základných výdavkov a potravín počas prvých dvoch týždňov v novom domove. Je to dôležité najmä vzhľadom na to, že niektoré agentúry vyplácajú mzdy týždenne alebo mesačne.

Je nevyhnutné si uvedomiť, že holandské agentúry zvyčajne neponúkajú zásoby jedla ani finančnú pomoc na stravu. Napriek tomu sa mnohé spoločnosti môžu pochváliť dobre vybavenými jedálňami, kde si môžete vychutnať obedy za rozumnú cenu.

Ak budete finančne pripravení a využijete tieto vymoženosti, môžete sa pohodlne usadiť v novom prostredí a sústrediť sa na bezproblémový prechod na život a prácu v Holandsku.

S kým podpíšem pracovnú zmluvu?

Vaša budúca pracovná zmluva bude záväznou dohodou medzi vami a holandskou personálnou agentúrou. Obe strany musia dodržiavať podmienky uvedené v zmluve, ktoré sa prísne pridržiavajú minimálnych požiadaviek upravených združením personálnych agentúr. Konkrétny typ ponúkanej pracovnej zmluvy sa bude líšiť v závislosti od agentúry a môže podliehať obnoveniu buď týždenne, alebo mesačne po šiestich mesiacoch práce.

Je znalosť angličtiny nevyhnutná na získanie práce?

Význam znalosti anglického jazyka na pracovisku sa líši v závislosti od typu vašej práce a počtu spoluobčanov, s ktorými budete pracovať.

Vo väčšine zamestnaní je efektívna komunikácia v angličtine nevyhnutnosťou. 

Ak neovládate angličtinu, mali by ste byť otvorení rôznym pracovným príležitostiam, napríklad na pozíciách v spracovaní mäsa alebo v poľnohospodárstve, kde jazykové znalosti nemusia byť tak dôležité.

Musím byť občanom EÚ, aby som mohol pracovať v Holandsku?

Na prácu v Holandsku nemusíte byť občanom EÚ, ale osoby, ktoré nie sú občanmi EÚ, musia požiadať o pobytové vízum. V spoločnosti Robin pracujeme len s uchádzačmi z EÚ, ktorí majú povolenie pracovať v Holandsku na základe občianskeho preukazu alebo pasu. Mať jedno alebo druhé (alebo oboje) je úplne v poriadku a môžete sa uchádzať o pracovné miesta na portáli Robin. 

Záverečné myšlienky

Tento komplexný sprievodca vám poskytne cenné poznatky a praktické tipy, ktoré vám pomôžu s istotou prechádzať procesom hľadania práce.

Úprimne dúfame, že vám náš sprievodca pomohol a poskytol informácie na vašej ceste k získaniu pracovného miesta s ubytovaním v Holandsku.

V spoločnosti Robin sa snažíme pomáhať uchádzačom o zamestnanie, ako ste vy, pri plnení ich snov o práci v zahraničí.

Nezabudnite, že naše služby sú úplne bezplatné a sme tu, aby sme vás podporili na každom kroku.

Urobte teda prvý krok k vášmu vzrušujúcemu novému dobrodružstvu a pridajte sa k spoločnosti Robin ešte dnes. Spolupracujme na tom, aby sa vaše túžby premenili na skutočnosť a vaša kariéra v zahraničí bola úspešná!

28.12.2023

Mám šancu získať prácu v zahraničí?

  • Ste fyzicky zdatný/á?
  • Ste motivovaný/á?
  • Ste ochotný/á pracovať a žiť s ľuďmi z iných krajín?
  • Chcete zarábať minimálne 1750 eur mesačne?

Skvelé, Robin Vám môže pomôcť nájsť prácu v zahraničí

Získajte pracovnú ponuku

Získajte personalizované informácie od Robin